MOBIL UYGULAMA GIZLILIK BILDIRIMI

Tüm Kullanicilarimizin gizliligi bizim için çok önemlidir. Bir Uygulama Kullanicisi olarak Hizmetimizi kullandiginizda, (Uygulama Yayincisi olarak) Kisisel Verilerinizi isleriz. Bu Gizlilik Bildirimi, Kisisel Verilerinizi nasil korudugumuzu ve isleme koydugumuzu açiklar. Dikkatlice okumanizi öneririz.

1. Bu Gizlilik Bildiriminde ne belirtilmistir?

Bu Gizlilik Bildirimindeki bölümler size asagidakiler hakkinda bilgi verir:

 

 

2. Islenen Kisisel Verilerin türleri

 

  1. Hizmetimiz tarafindan kullanilan Kisisel Veriler

Hizmetimizi gelistirmek için Anonim Verileri kullaniriz. Bu bilgiler, Hizmet araciligiyla kamuya açiklanmayacaktir.

  1. Otomatik olarak olusturulan bilgiler

Çogu diger web siteleri ve çevrimiçi hizmetler gibi, Uygulamayi nasil kullandiginizla ilgili olarak otomatik olarak üretilen bilgileri toplar ve isleriz. Toplanan bilgiler, ip adresinizi ve / veya benzersiz cihaz kimliginizi içerir.

Özellikle katilmayi seçerseniz, Uygulama, cografi konum bilgilerinizi toplayabilir. Her durumda, cografi konum bilginizin alinmasini mobil cihazinizin ayarlarindan engelleyebilirsiniz.

Sosyal ag hesabinizdan bilgi erisimi ve toplama izni vermeyi özellikle tercih ederseniz, sosyal ag hesabinizdaki temel kisisel bilgileriniz (adiniz ve e-posta adresiniz gibi) ve ayrica sosyal ag kullanici kimligi ( sifreniz degil ) ve Uygulama araciligiyla paylastiginiz yayinlarla ilgili parametreler. Erisilebilen ve alinabilecek bilgileri kontrol etmek için hesabinizin gizlilik tercihlerini nasil ayarlayabileceginiz hakkinda daha fazla bilgi için lütfen sosyal agin gizlilik politikasina bakin.

 

Bu, ayni zamanda, Uygulamayi nasil kullandiginiza iliskin otomatik olarak olusturulmus bilgilerle ilgili olarak gerçeklesir. Bu tür bilgiler, Uygulamanin nasil kullanildigini daha iyi anlamamiza ve bir kullanici olarak ihtiyaciniza uygun hizmet üretmemize yardimci olur.

 

Uygulama içindeki kullanici yetkilendirme özelliklerini etkinlestirirseniz, asagidaki ek bilgiler saklanir:

 

Uygulama sahibine, uygulamanin kullanimi hakkinda bilgi vermek için asagidaki (bilinmeyen) bilgileri de topluyoruz:

 

Not: kullanici yetkilendirme özellikleri etkinlestirilmisse, giris yaptiginizda anonim bilgileri sizin bilgilerinizle iliskilendirebiliriz.

 

  1. Belirli Bilgiler

Size sadakat karti, haber bültenleri, reklamcilik gibi bazi etkinliklerle basvurmaniz istenebilir; bu durumda bazi kisisel bilgiler istenir. Bu bilgiler, hizmetimizin (üçüncü sahislar dahil) veritabaninda saklanir ve bizimle paylasilacaktir.

Uygulamadaki fotograflar da dahil olmak üzere Veri yüklediginizde, bu paylasilacak ve uygulamanin diger tüm kullanicilari tarafindan görülebilecektir.

3. Kisisel Verilerin islenme amaçlari

  1. Amaçlar

 

Taraflar Kisisel Verileri asagidaki amaçlarla islemektedir:

 

  

  1. Kisisel Verilerin üçüncü sahislara iletilmesi

Sizden önceden izin alinmaksizin Kisisel Verilerinizi üçüncü sahislara satmamaktayiz, satmiyor veya kiralamiyoruz. Bununla birlikte, Ücretli Hizmetlerle ilgili ödeme saglayicilari araciligiyla ödeme yapmak gibi Kisisel Verilerinizi size saglama veya talimatlari yerine getirmeniz açisindan sart oldugu durumlarda, Kisisel Verilerinizi üçüncü taraflara saglayabiliriz.

 

Uygun oldugunu düsündügümüz sekilde Hizmet'in bu tür amaçlar için üçüncü taraflara kullanimi hakkinda "toplu anonim veriler" saglayabiliriz. "Toplam anonim veriler", size geri gönderilemeyen ve bu nedenle Kisisel Veriler olarak sayilmayan verilerdir. Örnegin, Kullanicilarin Hizmeti nasil kullandigini daha iyi anlamak için toplu anonim verileri kullanabiliriz.

 

Üçüncü bir tarafa geçtigimiz veya bir üçüncü tarafla birlestigimiz veya bir yeniden yapilandirmaya tabi oldugumuz durumda, Kisisel Verileriniz de üçüncü kisilere açiklanabilir ve / veya bu üçüncü kisiye devredilebilir. Bu üçüncü taraf, Kisisel Verileri ve bize sagladiginiz diger bilgileri kullanmaya devam etme hakkina sahip olacak.

 

Kisisel Verilerinizi, iyi niyetle, bir mahkeme karari, halen devam eden adli islem, cezai veya sivil mahkeme celbi veya kolluk kuvveti makamlari tarafindan verilen diger yasal islem veya taleplere uymaniz gerektigine inandigimiz yerlerde ifsa edebiliriz veya egzersiz yapabiliriz Yasal haklari veya yasal iddialara karsi savunmak.

4. Kisisel Verilerin islendigi yerler

Hizmet kapsaminda islenen verilerin tutuldugu veri merkezileri degisik bölgelerde bulunmaktadir., Türkiye, Irlanda, Hollanda, Amerika Birlesik Devletleri bölgelerinde yer alan barindirma hizmetleri kullanilarak saglanmaktadir. Bununla birlikte, islenen Kisisel Veriler, bu ülkeler ve bölgeler disinda bir ülkede bulunan muhafaza sunucularina aktarilabilir ve depolanabilir. Kisisel Verilerinizin güvenli bir sekilde ve bu gizlilik politikasina uygun sekilde kullanilmasini saglamak için makul ölçüde gerekli tüm adimlari atacagiz.

5. Kisisel Verileri korumak için hangi güvenlik önlemleri uygulanmaktadir?

Verilerinizin güvenligi ve diger Kullanicilarin güvenligi bizim için çok önemlidir. Kisisel Verilerinizi kayip ya da herhangi bir yasadisi isleme karsi korumak için teknik ve organizasyonel önlemler aldik. Asagidaki tedbirleri uyguladik: sunucularimizi güvenlik duvarlari, SSL baglantilari ve hassas verilerin sifrelenmesi yoluyla koruma. Bu liste ayrintili degildir.

6. Üçüncü sahislarla ilgili sorumluluk sinirlari

Hizmetimiz üçüncü taraflar tarafindan sunulan hizmetler ve ürünler ve / veya ortaklarin, reklamverenlerin ve diger üçüncü taraflarin web sitelerine veya hizmetlerine köprüler içerebilir.

  

Taraflarin, bu üçüncü taraflarin içerigi, web siteleri veya hizmetleri üzerinde herhangi bir kontrolü veya etkisi yoktur. Üçüncü kisi web sitelerinin ve hizmetlerinin kullanimi için farkli gizlilik politikalari uygulanabilir. Bu Gizlilik Beyani, yalnizca taraflar tarafindan Hizmeti kendi amaçlari dogrultusunda kullanmaniz yoluyla elde edilen Kisisel Verilerle ilgilidir. Taraflar, üçüncü taraf web sitelerinin ve hizmetlerin içerigi, uygulamalari veya isletilmesi ile ilgili herhangi bir sorumluluk kabul etmez.

7. Kisisel Verileri Görüntüleme ve Silme

Uygulamayi kullanarak toplanan kisisel bilgilere e-posta yoluyla bizimle iletisime geçmek veya silmek için bir istek gönderebilirsiniz. Kimliginizi dogrulamak için ek bilgi saglamaniz istenebilir.

8. Çocuk gizliligi

Çocuklarla ilgili kisisel bilgiler bilerek veya kasitli olarak toplanmamaktadir.

9. Güvenlik

Kisisel bilgilerinizin güvenligini saglamak, hasar riskini en aza indirmek, bilgi kaybi ve yetkisiz erisimden veya bilgiyi kullanmak için önlemler uygulanmaktadir. Bununla birlikte, bu tedbirler mutlak bilgi güvenligi saglayamamaktadir. Dolayisiyla, kisisel bilgilerinizin güvenligini saglamak için çaba sarf edilir, ancak bu garanti edilmez ve Uygulamanin ve ilgili veritabanlarinin herhangi bir haksiz davranis, ariza, izinsiz engeller veya erisim veya diger kötüye kullanim ve kötüye kullanimdan muaf olacagini makul bir sekilde bekleyemezsiniz.

10. Bu Gizlilik Bildiriminde Yapilan Degisiklikler

Bu Beyan, herhangi bir zamanda güncellenebilir. Taraflar, Gizlilik Bildirimi'nin güncellenmis bir sürümünü Hizmet araciligiyla yayinlayacaktir. Taraflar, bu Gizlilik Bildirimi'nde yapacagi degisikliklerden haberdar olmak ve taraflarin Kisisel Verilerinizi nasil koruma altina alacaklari konusunda bilgi sahibi olmak için bu sayfayi zaman zaman kontrol etmenizi önerir. Bu Gizlilik Bildirimini periyodik olarak gözden geçirmek ve güncellemeler hakkinda bilgi sahibi olmak sizin sorumlulugunuzdadir ve kabul ve taahhüt eder.

Bu Bildirimde yapilan degisikliklerin herhangi birine bagli kalmayi kabul etmektesiniz. Degisiklik yürürlüge girdikten sonra Uygulamayi kullanmaya devam etmeniz, degistirilen Bildirim'i kabul ettiginizi gösterecektir. Degistirilen Bildirimi kabul etmiyorsaniz, Uygulamayi kaldirmaniz ve onu daha fazla kullanmaktan kaçinmaniz gerekir.

11. Herhangi bir sorunuz ya da açiklamalariniz varsa ne yapacaksiniz?

Bu Gizlilik Bildirimi ile ilgili herhangi bir sorunuz veya açiklamalariniz varsa, lütfen bir e-posta göndererek bizimle iletisime geçin.